Piekļūstamības paziņojums
Paziņojums attiecas uz tālāk minētajā domēnā publicēto saturu.
https://www.ecb.europa.eu/home/html/index.lv.html
Tas neattiecas uz citu saturu vai interneta vietnēm nevienā citā apakšdomēnā. Šīm interneta vietnēm un to saturam būs pašām savi piekļūstamības paziņojumi.
Šo interneta vietni pārvalda Eiropas Centrālā banka. Tā izstrādāta tā, lai to varētu izmantot pēc iespējas plašāks cilvēku loks, t. sk. personas ar invaliditāti.
Tai vajadzētu nodrošināt šādas iespējas:
- Bez problēmām lietot tālummaiņu līdz 200 %
- Pārskatīt lielāko daļu interneta vietnes, izmantojot tikai tastatūru
- Pārskatīt lielāko daļu interneta vietnes, izmantojot modernu ekrāna lasīšanas un runas atpazīšanas programmatūru (datorā vai tālrunī)
Šī tīmekļa vietne izstrādāta tā, lai tā atbilstu Tīmekļa satura pieejamības pamatnostādņu (Web Content Accessibility Guidelines; WCAG) 2.2. versijas "AA" līmenim.
1. Atbilstības statuss
Šī tīmekļa vietne daļēji atbilst Tīmekļa satura pieejamības pamatnostādņu (WCAG) 2.2. versijas "AA" līmenim. Sīkāku informāciju sk. tālāk sadaļā "Nepiekļūstams saturs".
Interneta vietne pēdējo reizi testēta 2024. gada martā.
2. Šā paziņojuma sagatavošana
Paziņojums sagatavots 2024. gada 28. martā.
Paziņojuma pamatā ir sabiedrības Test Partners Ltd veiktā interneta vietņu reprezentatīvas izlases pārbaude, izmantojot manuālas un automatizētas testēšanas kombināciju. Turklāt interneta vietne tika testēta, izmantojot arī dažādas palīgtehnoloģijas un iesaistot vairākus sabiedrības locekļus ar piekļūstamības vajadzībām.
3. Atsauksmes
Labprāt uzklausīsim jūsu atsauksmes par Eiropas Centrālās bankas interneta vietnes piekļūstamību. Ja saskaraties ar šķēršļiem, kas ietekmē šīs vietnes piekļūstamību, sazinieties ar mums.
Mūsu e-pasts: webmaster@ecb.europa.eu
Centīsimies atbildēt uz komentāriem 1–3 darbdienu laikā no to saņemšanas dienas.
4. Saderība ar pārlūkprogrammām un palīgtehnoloģijām
Eiropas Centrālās bankas interneta vietne izstrādāta tā, lai nodrošinātu saderību šādām palīgtehnoloģijām:
- Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox un Apple Safari pārlūkprogrammu jaunākās versijas
- kombinācijā ar JAWS, NVDA, VoiceOver (iOS) un TalkBack jaunākajām versijām
5. Tehniskās specifikācijas
Lai nodrošinātu Eiropas Centrālās bankas interneta vietnes piekļūstamību, mijiedarbojoties ar konkrētās tīmekļa pārlūkprogrammas un jebkādu jūsu datorā instalētu palīgtehnoloģiju vai spraudņu kombināciju, tiek izmantotas šādas tehnoloģijas:
- HTML
- WAI-ARIA
- CSS
- JavaScript
6. Nepiekļūstams saturs
Neraugoties uz mūsu centieniem nodrošināt Eiropas Centrālās bankas interneta vietnes piekļūstamību, joprojām pastāv atsevišķi ierobežojumi, par kuriem esam informēti un kurus cenšamies novērst. Tālāk sniegts mums zināmo ierobežojumu un iespējamo risinājumu apraksts. Ja saskaraties ar problēmu, kas šeit nav minēta, sazinieties ar mums!
7. Zināmie Eiropas Centrālās bankas interneta vietnes ierobežojumi ir šādi
- Attēli. Dažiem attēliem, ikonām, diagrammām un vadības elementiem, kas ietver neteksta zīmes, nav nodrošināta teksta alternatīva.
- Teksta transkripcija. Daļai no mūsu video un audio satura nav nodrošināta teksta transkripcija.
- Video subtitri un audio apraksts. Daļai mūsu videomateriālu nav nodrošināti subtitri vai, ja nepieciešams, audio apraksti. Mēs nepārtraukti strādājam pie tā, lai nodrošinātu tos arvien lielākai daļai videomateriālu.
- Virsraksti. Daži virsraksti neatbilst pareizai virsrakstu hierarhijai, kas var radīt problēmas ekrāna lasītāju lietotājiem. Dažiem teksta elementiem, kam būtu jāpievieno virsraksta tagi, to pašlaik nav.
- Tabulu virsraksti. Ierobežotam skaitam datu tabulu trūkst tabulas virsraksta un tvēruma atribūtu. Ekrāna lasīšanas programmatūras lietotājiem var būt grūtāk saprast šādas tabulas.
- Informācija un saistība. Dažiem vadības elementiem nav pietiekami daudz semantiskas informācijas, lai tie atbilstu mērķim nodrošināt saprotamu informāciju ekrāna lasīšanas programmatūras lietotājiem.
- Lasīšanas kārtība. Ja fotoattēls ietver aprakstu ar norādi par fotogrāfijas autoru, apraksts atrodas pirms vadības elementa, kas ļauj to attēlot lasīšanās kārtībā. Tas var būt mulsinoši lasīšanas programmatūras lietotājiem.
- Krāsas izmantošana. Saites var atšķirt no apkārtējā teksta tikai ar krāsas palīdzību. Tāpat arī diagrammās var būt datu elementi, kas izšķirami tikai ar krāsas palīdzību. Tādējādi vājredzīgiem cilvēkiem var būt grūti atrast saites vai saprast diagrammas.
- Tastatūras darbināmība. Lietotāji, kas izmanto tikai tastatūru, un ekrāna lasīšanas programmatūras lietotāji nevar darbināt dažus vadības elementus.
- Apiešanas šķēršļi. Lapām nav nodrošināts mehānisms, kas ļautu apiet galveno navigāciju. Tam nevajadzētu liegt cilvēkiem, kas izmanto tikai tastatūru, vai ekrāna lasīšanas programmatūras lietotājiem pārlūkot lapas. Ekrāna lasīšanas programmatūras lietotājiem iesakām izmantot alternatīvu pieeju, piemēram, pārejot uz pirmo virsrakstu ar īsceļa taustiņa palīdzību.
- Saites mērķis. Dažām saitēm nav pietiekama konteksta, lai tās būtu skaidri saprotamas, kas var būt mulsinoši ekrāna lasīšanas programmatūras lietotājiem.
- Meklēšana. Interneta vietnes meklēšana un citi rezultātu filtrēšanai izmantotie meklēšanas rīki tiek aktualizēti pēc katras taustiņa nospiešanas.
- Loma un stāvoklis. Ekrāna lasīšanas programmatūras lietotājiem netiek sniegta informācija par dažu vadības elementu lomu, tāpēc nav skaidrs, vai tie ir paredzēti funkcionalitātei vai navigācijai. Ekrāna lasīšanas programmatūras lietotājiem netiek sniegta informācija par dažu vadības elementu lietošanas mērķi un stāvokli, tāpēc var nebūt skaidrs, ko šie vadības elementi dara un vai tie darbojas.
- Kontrasts. Dažu teksta un fona krāsu kombināciju dēļ šie elementi var būt grūti izlasāmi vājredzīgiem lietotājiem.
- Tālummaiņa. Ļoti nelielā skaitā lapu, iestādot pārlūkprogrammā tālummaiņu uz 200 %, saturs var tikt apgriezts vai pazust.
- Pārgrupēšana. Nelielā skaitā lapu, iestādot tālummaiņu tā, ka teksts pārgrupējas vienā slejā, saturs var tikt apgriezts vai pazust.
- Netekstuālā satura kontrasts. Var gadīties, ka vājredzīgiem cilvēkiem attēlos kontrasta dēļ ir grūti uztvert datu elementus vai atšķirt tos citu no cita.
- 360 grādu rīks. Nominālvērtību lapā 360 grādu rīks ļauj lietotājiem aplūkot euro banknotes jebkurā rakursā. Šis rīks nav darbināms ar tastatūru.
- Paziņojumi. Daži komponenti rada lapā vizuālas pārmaiņas, bet ekrāna lasīšanas programmatūras lietotāji nesaņem līdzvērtīgu paziņojumu.
Eiropas Centrālā banka ir apņēmusies atrisināt piekļūstamības revīzijas ziņojumā izklāstītās piekļūstamības problēmas līdz 2025. gada beigām.