content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Mokėjimai ir rinkos

Mokėjimų saugumas svarbus mums visiems

Mokėjimams visoje euro zonoje vykdyti sukurta didžiulė infrastruktūra, kuri padeda užtikrinti, kad lėšas ir turtą būtų galima saugiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Dalį šio tinklo valdome patys, dalį – prižiūrime.

Taip pat stebime finansų rinkas. Taip gauname informacijos, reikalingos pagrindinei mūsų užduočiai vykdyti – palaikyti kainų stabilumą, kuris padeda skatinti ekonomikos augimą.

Skaitmeninis euras

Naujos technologijos keičia mūsų mokėjimo įpročius. Siekiame užtikrinti, kad euro zonos gyventojai ir toliau galėtų nevaržomai naudotis visuotinai priimama ir nerizikinga mokėjimo priemone, tokia kaip grynieji, bet skirta skaitmeniniams mokėjimams.

Daugiau apie skaitmeninio euro projektą

TARGET paslaugos

ECB ir euro zonos nacionaliniai centriniai bankai administruoja keletą finansų rinkos infrastruktūrų, užtikrinančių netrukdomą pinigų, vertybinių popierių ir įkaitu pateikto turto judėjimą visoje Europoje. Šios paslaugos bendrai vadinamos TARGET paslaugomis.

Kas yra TARGET paslaugos?

Momentiniai mokėjimai

Žmonės nori, kad pinigai keliautų taip pat greitai, kaip elektroniniai laiškai, tad stengiamės, kad momentiniais mokėjimais euro zonoje galėtų naudotis visi. TIPS – tai mūsų momentinių atsiskaitymų paslauga, kuria gali naudotis bankai. Ji leidžia euro zonos gyventojams pinigus pervesti per kelias sekundes.

Kas yra TIPS?

Euro trumpalaikio skolinimosi norma (€STR)

€STR yra 2019 m. spalio mėn. įvestas naujas lyginamasis palūkanų normų indeksas, rodantis, kokią kainą bankai moka vienas kitam už vienos nakties paskolas. Numatoma, kad finansų rinkos prie šio naujo indekso visiškai pereis iki 2021 m. pabaigos.

Euro trumpalaikio skolinimosi norma (€STR)

Įkaitu pateikiamas turtas

Kai bankai skolinasi iš ECB, jie privalo įkeisti tinkamą turtą kaip garantą. Norite žinoti, kokį turtą priimame įkaitu? Ieškote statistinių duomenų apie mūsų gautus įkaitus?

Daugiau apie įkaitu pateikiamą turtą

Kibernetinis atsparumas

Kibernetiniai išpuoliai gali kelti pavojų ne tik pavieniams bankams, bet ir visam finansų sektoriui. Todėl daug dėmesio skiriame kibernetiniam atsparumui ir vykdome iniciatyvas, kuriomis padedame užtikrinti, kad finansų sektorius išliktų budrus ir pasirengęs galimiems išpuoliams.

Kas yra kibernetinis atsparumas?

Inovacijos

Inovacijos finansų sektoriuje gali atnešti daug naudos. Nagrinėjame finansines inovacijas ir tai, kaip jos keičia arba gali pakeisti finansų rinkų veikimo būdą. Kartu siekiame užtikrinti, kad dėl technologinių naujovių nenukentėtų integracija ar stabilumas.

Finansinės inovacijos

Paaiškiname – rinkos infrastruktūra ir mokėjimai

Pažiūrėję šį trijų min. trukmės vaizdo įrašą, sužinosite, kaip Europos mokėjimų ir vertybinių popierių atsiskaitymo rinkos infrastruktūra palengvina mūsų kasdienį gyvenimą, nors tai ir ne visada matoma. Kaip sudaromos sąlygos integracijai.

Žiūrėti vaizdo įrašą

Sekite mūsų kelionę

Naujausią Rinkos infrastruktūros ir mokėjimų GD informaciją rasite sekdami mūsų informavimo kanalus. 

SUŽINOTI DAUGIAU

Bendradarbiavimas Europoje

Rinkos kontaktinės grupės

Esame sudarę įvairias rinkos kontaktines grupes, kurios užtikrina, kad mūsų politika būtų įgyvendinama sklandžiai ir veiksmingai. Šios grupės – mūsų priemonė bendrauti su įvairiais rinkos dalyviais ir stebėti įvykius pasaulio finansų rinkose iš arčiau.

Rinkos kontaktinės grupės

Viešos konsultacijos

Kai mūsų svarstomi sprendimai ar iniciatyvos gali padaryti poveikį finansų rinkoms, kviečiame teikti siūlymus ir pastabas. Toks tiesioginis kontaktas leidžia mums pasinaudoti žmonių, kurie tose rinkose dalyvauja arba jomis domisi, įžvalgomis.

Vykstančios ir pasibaigusios konsultacijos
Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Kas yra TARGET2?

Visi šios dalies puslapiai