content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Pinigų politika

Kainų stabilumas – tai geriausias įmanomas pinigų politikos indėlis į ekonomikos augimą

Pagrindinis ECB tikslas – palaikyti kainų stabilumą. Dirbame euro zonoje gyvenančių žmonių labui – siekiame, kad būtų išsaugota euro vertė. Šioje skiltyje sužinosite, kaip vykdome pinigų politiką, kokias priemones naudojame ir koks yra jų poveikis jūsų kasdieniam gyvenimui.

Sprendimai dėl pinigų politikos

Sprendimus dėl pinigų politikos priimame kas šešias savaites – nutariame, ką reikėtų daryti, kad infliacija būtų 2 % dydžio. Pirmininkas ir pirmininko pavaduotojas išsamiai paaiškina šiuos sprendimus iškart po jų priėmimo prasidedančioje spaudos konferencijoje.

Sprendimai dėl pinigų politikos ir daugiau

Pranešimas dėl pinigų politikos

Sprendimus dėl pinigų politikos priimame kas šešias savaites. Sprendžiame, ką reikia daryti, kad infliacija būtų suvaldyta. Tai trumpai ir paprastai paaiškinta mūsų vaizdiniame pranešimo pristatyme.

Mūsų pranešimas dėl pinigų politikos glaustai

Kas yra ECB

ECB gimtadienis – 1998 m. birželio 1 d. Kaip tik tuomet buvo pradėti pasirengimo bendrai valiutai – eurui – darbai. Norite sužinoti daugiau apie tai, ką daro Europos Centrinis Bankas ir kaip jis susijęs su jūsų kasdieniu gyvenimu?

Sužinokite daugiau apie ECB

Politikos ir kitos priemonės

Mūsų vykdoma pinigų politika turi įtakos ir tam, kiek jums kainuoja paskola ir kokias palūkanas gaunate už indėlį, kad būtų palaikytas kainų stabilumas. Sužinokite daugiau, kaip veikia mūsų priemonės.

Daugiau apie taikomas priemones

Rinkos operacijos

Mes ne tik nustatome pagrindines palūkanų normas, bet ir vykdome atviros rinkos operacijas. Susipažinkite su naujausia informacija apie šias operacijas.

Sužinokite daugiau
COVID-19
Mūsų atsakas į pandemiją
SKAIDRUMAS

Sužinokite daugiau apie mūsų pinigų politikos sprendimų motyvus

POSĖDŽIŲ PINIGŲ POLITIKOS KLAUSIMAIS ATASKAITOS

Skelbiame Valdančiosios tarybos posėdžių, kuriuose priimami sprendimai, ataskaitas. Jose trumpai aprašytos vykusios diskusijos.

Posėdžių pinigų politikos klausimais ataskaitos

EKONOMIKOS BIULETENIS

Ekonomikos biuletenyje pateikiama daugiau įžvalgų apie ekonomikos, finansų ir pinigų raidą, kuriomis remdamiesi priimame vienokius ar kitokius sprendimus dėl pinigų politikos.

Sužinoti daugiau
Jūs ne specialistas? Skaitykite mūsų paaiškinimą
Sužinokite daugiau
Kas yra pinigų politika?

Visi šios dalies puslapiai